Co daje Vedic Art?

Vedic Art to praktykowanie życia na sucho, bo sztuka i życie się łączą.

Malowanie intuicyjne dało mi poczucie, że coś tworzę, że potrafię coś stworzyć od zera, to poczucie przeniosło się na życie. Zaczęłam świadomie tworzyć swoje życie a nie poddawać się przypadkowi.

Malowanie intuicyjne uczy mnie tego, że zawsze da się coś zmieniać. Jeśli to co wytworzę nie podoba mi się to mogę to przemalować. Podobnie jest w życiu, mogę coś zmienić. Nie zawsze wielki krok jest możliwy, ale mały systematyczny krok w kierunku zmiany, w kierunku marzeń tak.

Tak właśnie powstał pomysł na zmianę w moim życiu. Pomysł na arteterapię, warsztaty Vedic Art, pomysł na własną choćby małą przestrzeń w domu, gdzie mogę rozstawić sztalugę i swoje skarby. Nowe pomysły stale się rodzą 🙂

Malowanie intuicyjne rozbudziło moją kreatywność w życiu. Kreatywność raz rozbudzona przenika pozostałe dziedziny życia. Przejawia się większą kreatywnością w pracy, kreatywnością w rozwiązywaniu problemów, w porządkach czy gotowaniu.

Malowanie intuicyjne uczy mnie przełamywania swoich ograniczeń, wychodzenia ze strefy komfortu. Malowanie na małych formatach to praca z tym co wewnątrz, duże to wychodzenie do świata. Duży format początkowo mnie onieśmielał podobnie jak onieśmielał mnie świat i pokazywanie światu części siebie. Z czasem i praktyką zaczęłam sięgać po większe podobrazia, równocześnie czułam większą potrzebę wyjścia do świata. Obecnym przykładem tego jest pokazywanie się w mediach społecznościowych, co jakiś czas temu było niemożliwe.

Malowanie intuicyjne pokazuje mi mój potencjał oraz wzmacnia poczucie własnej wartości. Jeszcze niedawno strach przed krytyką, a może poczucie, że nie mam nic wartościowego do pokazania hamował mnie przed ruszeniem do przodu.

Teraz moje odczucia są inne, żyję tym co jest w zgodzie ze mną, tym co uważam, że jest wartościowe, dobre, tym co może przynieść innym dobro. Wierzę w sens tego co robię, w korzyści, bo sama tych korzyści doświadczam.

Malowanie intuicyjne nauczyło mnie słuchać głosu swojej intuicji. Otwarcie na ten wewnętrzny głos, który wie co jest dla nas lepsze, za czym pragniemy podążać sprawia, że życie staje się lżejsze i prostsze, ustaje wewnętrzne siłowanie się i wytężanie. Przestajemy robić to co nam nie służy i tkwić w miejscu, w którym nie chcemy być. Możemy wtedy usłyszeć własne potrzeby, pragnienia i marzenia.

Malowanie intuicyjne daje mi radość i lekkość, czuję się wtedy jak artystka, czuję się wyjątkowo.

Malowanie intuicyjne jest dla mnie źródłem energii. Proces twórczy inicjuje ruch, działanie, dlatego też aktywuje mnie w życiu.

Malowanie intuicyjne to w moim odczuciu rodzaj arteterapii. Czasem łatwiej jest wyrazić emocje językiem wizualnym a nie werbalnym. Arteterapia wspiera pomoc psychologiczną. Dociera do sfery nieświadomości i pomaga ujawnić wewnętrzne konflikty, przenosząc do świadomości utajone myśli i uczucia.

Jeśli potrzebujesz wyciszenia, zagłębienia się w sobie, rozwoju i poczucia się wyjątkowo zapraszam na moje warsztaty.